Upload Image...

KATARZYNA ZAWADA – absolwentka  Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu
prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka.
Swój warsztat muzyczny – wokalny i pianistyczny kształci od 5 roku życia. Animatorka kultury w lokalnym środowisku, dyrygent Chóru „Cantare”
i kierownik muzyczny „Zespołu Salonowego” w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach i widowiskach plenerowych.

Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych,
zarówno wokalnych, jak i pianistycznych.  Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Starosty Pleszewskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W roku 2017 otrzymała Brązową Odznakę Honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr  w Ostrowie  Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku.
W swoim repertuarze ma arie operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe, utwory musicalowe, sakralne oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, prezentując również autorskie programy pamięci Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas.

Katarzyna jest laureatką Złotej Eurydyki – I miejsca podczas drugiej edycji „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”, którego finał odbył się w Moskwie w 2015 roku.
Od kilku lat z sukcesem realizuje autorski projekt cyklu koncertów pamięci Anny German, które odbywają się w kraju i za granicą m.in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii.
W grudniu 2018 roku Katarzyna wystąpiła z tym projektem podczas koncertów solowych z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej zatytułowanych  „Śpiewająca Eurydyka”, których organizatorem była Liga Kobiet Polskich. W 2020 roku natomiast z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

Wydała już trzy płyty – „Niezapomniane przeboje Anny German”, „Niezapomniane przeboje Anny Jantar” oraz „Najpiękniejsze kolędy”.

W kraju i za granicą artystka realizuje łącznie blisko 60 koncertów rocznie. 

Zrealizowane dotychczas programy koncertowe (70 min.):

– repertuar Anny German  (od 2015 z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, 
 Orkiestrą Symfoniczną Reprezentacyjnego  Zespołu  Artystycznego Wojska Polskiego, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu)

– repertuar Anny Jantar 

– repertuar Violetty Villas

– repertuar patriotyczny

– repertuar muzyki klasycznej 

– repertuar muzyki sakralnej (utwory oratoryjno-kantatowe)

– repertuar musicalowy i operetkowy 

– repertuar światowy (pop, jazz, ballady)

– repertuar muzyki filmowej

– repertuar polskich artystów i kompozytorów

– repertuar świąteczny i kolędowy